Kategorie
Finanse

7 lekcji biznesu od gwiazd show-biznesu

Dzisiaj przyjrzałam się dwóm przedstawicielkom płci pięknej – Jennifer Lopez i Lindsay Lohan. Mają różne osiągnięcia. Z drugiej strony wiele je łączy. Są uwielbianie i krytykowane. Nie zawsze jednak kolorowe okładki piszą nam o tym, że wiele z osoby z pierwszych stron gazet to biznesmeni, od których możemy się wiele nauczyć.

  1. Obie panie mają pragnienie osiągnięcia w życiu czegoś więcej. Nie pozostają jedynie przy branży filmowej, działają też w muzycznej. Poza światłem jupiterów są aktywne w świecie biznesu.
  1. Jennifer Lopez pracuje nieustannie – śpiewa, gra w filmach. Jej gaże wystarczają na życie na wysokim poziomie. Pomimo to, że jest aktywna w świecie show-biznesu – pracuje nad rozwojem swoich biznesów, inwestuje. Z pewnością mogłaby odpocząć wieczorem, nie robi tego, działa.
  1. Gwiazdy mają cele, do których dążą. Realizują różne przedsięwzięcia. Czasem ich zainteresowania są podobne – jak kreowanie nowych strojów, czy branża kosmetyczna. Mają też swoje, wybrane sfery działania. Lindsay ma w greckich Atenach klub nocny Lohan Nightclub, który dotąd cieszy się popularnością.
  1. Zdarza się, że są krytykowane w mediach. Zdarza się, że nie każde przedsięwzięcie jest udane. One działają dalej pomimo porażki. Porażka ich nie zatrzymuje. Nie wyjdzie jedna rzecz, angażują się w drugą. Lindsay miała linię ubrań 6126, zakończyła się bardzo szybko jej współpraca z domem mody Ungaro. Jej strona internetowa z płatnym dostępem preemium nie działa. Pomimo to nadal ma klub w Atenach, wypuściła samoopalacz. Testuje nowe rzeczy. Jennifer też przeszła trudny czas w karierze. Nie poddała się.
  1. Umieją współpracować z ludźmi biznesu. Jennifer w 2019 roku zainwestowała pieniądze w indyjski start-up Sarva. Lohan we współpracy z biznesmenem Dennisem Papageorgiou otworzyła klub nocny w Atenach, a owocem współpracy z Lorit Simon jest Sevin Nyne – samoopalacz.
  1. Są wszechstronne. Jennifer ma imponującą listę filmów i albumów, oprócz tego wypuściła na rynek ponad 20 zapachów swoich perfum. Ma linię ubrań, inwestuje w nieruchomości.
  1. Biznesy obu pań są zlokalizowane w setkach kilometrów od ich miejsca zamieszkania. Wymaga to umiejętności rozwoju biznesu, który kontrolują, a który nie kontroluje ich.

Jak skorzystać z doświadczeń obu pań?

  1. Dziel wolny czas pomiędzy odpoczynek, a rozwój twoich umiejętności.
  2. Bądź otwarty na możliwości, jakie masz wokół siebie.
  3. Stwórz dodatkowe źródło dochodu – zacznij od tego, w co wierzysz, co lubisz robić.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *