Kategorie
Rodzina i relacje

I żyli długo i szczęśliwie – jak zbudować idealny związek?

Podczas przygotowań do ślubu i wesela są dziesiątki rzeczy, o których należy pamiętać. Narzeczeni i rodzice przyszłej pary młodej zastanawiają się jak będzie wyglądać uroczystość, kogo zaprosić, na ile osób zrobić wesele, jak będzie wyglądać suknia ślubna.

Gdy wchodzisz w związek małżeński chcesz, by uroczystość była niezapomniana, wyjątkowa. Piękna suknia, gustowny garnitur, odpowiednie kwiaty. Zakładasz, że małżeństwo będzie szczęśliwe, pełne miłości i szacunku ze strony partnera.

Może to paradoksalnie zabrzmi – szczęścia nikt nie jest w stanie Ci ofiarować. Szczęście nie przychodzi z zewnątrz.

Wspaniała uroczystość zaślubin, posiadanie pięknego domu i samochodu też nie zagwarantują, że będziesz czuć w swoim sercu szczęście. Nawet najbardziej kochający partner nie jest w stanie wlać tego uczucia w Twoje serce.

Szczęście to uczucie jakie nosisz w sercu. To Twoje głębokie przekonanie o tym, że to, co Ci się przydarza nazywasz szczęściem i czujesz się z tym dobrze. 

Być szczęśliwym jest Twoim wyborem.

Jak jest z miłością po ślubie?

Jak to zauważył Stephen R. Covey w „7 Nawykach skutecznego działania” – ludzie nie używają słowa kochać tak jak czasownika. Myślą o miłości, tak jak jest ona przedstawiona w hollywoodzkich filmach – przychodzi nagle, jak grom z jasnego nieba.

Tymczasem kochać oznacza troszczyć się o partnera, dbać o niego, witać go z uśmiechem. Im więcej w Tobie dobroci i ciepłych uczuć, tym więcej otrzymasz ich w zamian. Tym szczęśliwsze będzie Twoje małżeństwo!

Chcąc by partner Cię dobrze traktował – sam traktuj go we właściwy sposób. Jeśli chcesz, by postępowanie partnera było dopasowane do twoich potrzeb – daj mu się poznać. Na samym początku dobrze poznaj siebie.

„Patrzcie z otuchą w przyszłość. Niech wasza miłość wzrasta i bogaci się.”

John Gray

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *